Zapraszamy do zapoznania się z Naszą firmą na:

03. Izolacje Poddaszy

-

Wykonywanie izolacji PUR

-

Do wykonywania wewnętrznych izolacji cieplnych ścian, stropów i poddaszy, stosujemy natryskowe systemy z pian poliuretanowych PUR. Systemy poliuretanowe PUR są systemami natryskowymi o strukturze komórek zamkniętych i niskiej gęstości. System jest paroizolacyjny, gazoszczelny i zaklasyfikowany ogniowo jako NRO.

Systemy natryskowe z pian poliuretanowych PUR posiadają właściwe aprobaty techniczne, atesty PZH i badania ogniowe.

Do izolacji z pian poliuretanowych stosujemy materiały renomowanych firm - Polychem Systems i Bayer.

Zalety izolacji z piany PUR

  • natrysk piany i duży wzrost powoduje wypełnienie wszystkich wolnych przestrzeni, zapewniając całkowitą szczelność przegrody
  • izolacja styropianem lub wełną mineralną zawsze posiada połączenia warstw lub płyt, na których to połączeniach często dochodzi do nieszczelności i przewiewów powietrza
  • natrysk piany jest jednorodny i ciągły w warstwie co eliminuje nieszczelności
  • izolacja z natryskowych pian poliuretanowych idealnie nadaje się do stosowania w domach pasywnych, przy gr. 17 cm piany, mamy U = 0,147”
  • z uwagi na zamknięty system komórkowy izolacja z pian poliuretanowych jest doskonałą izolacją dźwiękową
  • natryśnięta piana jest izolacją nie rozprzestrzeniającą ognia - klasyfikacja NRO
  • odporność na grzyby, pleśnie, drobnoustroje

Izolacje PUR - izolacje z piany poliuretanowej PUR

Profesjonalne wykonywanie izolacji z piany poliuretanowej PUR

Z uwagi na sposób aplikacji systemu, brak odpadów, zastosowane komponenty i wykonywanie izolacji bezpośrednio na budowie należy uznać, iż system izolacji za pomocą natryskowych pian poliuretanowych jest najbardziej ekologicznym produktem na rynku. Po natrysku i wzroście, izolacja z systemów poliuretanowych jest trwała, bez mostków termicznych i akustycznych. Sposób aplikacji i duży wzrost piany po natrysku nie wymaga przechowywania materiałów zajmujących duże przestrzenie magazynowe, tak jak w mamy to w przypadku wełny mineralnej bądź styropianu. Stosowany przez naszą firmę system PUREX NG 0430, firmy Polychem Systems, posiada gęstość około 35-40 kg/m3 i zamknięty system komórkowy. Wykonane izolacje termiczne od wewnątrz ścian, stropów i więźb nie wymagają stosowania folii paroizolacyjnych. Wykonana izolacja natryskowa posiada klasyfikacje ogniową NRO i dodatkowo zabezpiecza konstrukcję przed działaniem ognia.

Zastosowanie natrysku piany poliuretanowej na konstrukcje stropów i więźb dachowych ma również bardzo ważną zaletę, mianowicie natrysk piany i duży wzrost powoduje wypełnienie wszystkich wolnych przestrzeni, zapewniając całkowitą szczelność przegrody. Izolacja styropianem lub wełną mineralną zawsze posiada połączenia warstw lub płyt, na których to połączeniach często dochodzi do nieszczelności i przewiewów powietrza. W przypadku izolacji pianą poliuretanowa eliminujemy nieszczelności, gdyż natrysk piany jest jednorodny i ciągły w warstwie. Izolacja z natryskowych pian poliuretanowych idealnie nadaje się do stosowania w domach pasywnych.

Izolacje PUR w akcji

Poniżej filmiki przedstawiające nakładanie piany PUR